انجمن تخصصی و آموزشی دیش ست DISH SAT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

آموزش دانلود هم زمان با دو کارت از دو فرکانس متفاوت

Go down

آموزش دانلود هم زمان با دو کارت از دو فرکانس متفاوت Empty آموزش دانلود هم زمان با دو کارت از دو فرکانس متفاوت

Post  ADMIN 7/9/2012, 4:49 am

دانلود هم زمان با دو کارت از دو فرکانس متفاوت

حتما شما هم دلتون میخواد که فایلهای ارسالی گروه های مختلف رو به طور هم زمان دریافت بکنید ولی ممکنه به خاطر استفاده گروه ها از فرکانسهای مختلف شما به ناچار مجبور بشید که فقط فایلهای یه گروه خاص رو دریافت بکنید. یا ممکنه که دو گروه در ساعت مشخصی رو فرکانسهای متفاوت فایلهاشونو ارسال بکنن ، در حالت عادی شما فقط قادر به در یافت فایلهای یک گروه خواهید بود و فایلهای گروه دیگر را مسلما از دست خواهید داد.

به نظر شما آیا میتوان توسط یک رایانه با یک دیش و یک (lnb) از دو فرکانس متفاوت دانلود همزمان داشت.

بله ممکنه!....

اما چطور ؟...

اخه ما فقط یه دیش و( (lnb داریم پس برای کارت دوم باید از چی استفاده بکنیم.

برای نمونه من خودم رو مثال میزنم....

من خودم دو تا کارت Dvb دارم . یکی مدل sky star2.8a هست و دیگری مدل twinhan.

خوب حالا این سوال پیش میاد که چطور میشه با یک دیش و((lnb از این دو کارت به طور همزمان استفاده کرد.

جواب این سوال خیلی ساده است

ابتدا درایور هر دو کارت رو نصب میکنیم

سپس سیم اصلی دیشرو به کارت اول master (یا کارتیه که علاوه بر ورودی input یه خروجی Lop هم داشته باشه) وصل میکنیم.

سپس کارت دوم(slave) رو توسط یه تکه سیم که دو سر اون دوتا فیش بسته شده،رو به خروجی کارت اول(master) وصل میکنیم.

در این نوع طریقه اتصال؛ شیوه دریافت سیگنال بدین گونه خواهد بود که:

اگر کارت مستر روی هر فرکانسی با هر قطبیتی باشد. در کارت دوم(slave) فرکانسهای مشابه با همان قطبیت قابل دریافت خواهند بود.

برای مثال اگر کارت اول(master) رو فرکانس 10928-verticatتنظیم شده باشه . میتونیم فرکانسهای 11354-vertical و 10845- verticalرا توسط کارت دوم (slave) دریافت بکنیم.

توجه داشته باشید که در این نوع اتصال اگر کارت اول روی هرفرکانسی با هر قطبیتی باشه در کارت دوم، فرکانسهایی با آن قطبیت سیگنال دریافت خواهند کرد

اگر کارت اول رو فرکانسی با قطبیت vertical باشه در کارت دوم هم فرکانسهایی که با قطبیت vertical هستند سیگنال دریافت خواهند گرد

بدین گونه شما میتوانید از دو فرکانس با قطبیت یکسان به طور همزمان با یه دیش و (lnb)دانلود داشته باشید.

خوب اگه یه ال ان بی دو سوزنه داشتید دیگه جای سوالی نداره

این فقط باسه اونایی هستش که امکان خریدال ان بی دو سوزنه رو ندارن.

در ضمن باید توجه داشته باشید که :

اولا باید مارک هر دو کارت متفاوت باشه (درایورشون یکی نباشه).اچون اگر مدل هر دو کارت یکی باشه در موقع استارت هیچیک از آنها استارت نخواهند خورد.فرقی نداره که

Dvb-s باشه یاdvb-s2.

مهم اینه که درایورشون یکی نباشه.

ولی اگر در کارت اول ( (masterاز فرکانس S-2 استفاده بکنید .باید کارت دوم ( (slav هم برای دریافت سیگنال این سیستم را پشتیبانی بکند.

اما اگر کارت اول master))فقط سیستم dvb-s را پشتیبانی بکند . کارت دوم ( (slaveسیکناهای یستم dvb-s2 را هم دریافت خواهد کرد.

مورد آخرو خودم امتحانش نکردم .میتونید خودتون امتحان بکنید.
ADMIN
ADMIN
Admin

http://saeidstar.tk

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics